<Wiatrakowce - Strona o Wiatrakowcach w Polsce, w Ofercie: Wiatrakowiec, Wirniki, Śmigła i Piasty, Galeria Wiatrakowcow, Lotnictwo Ultralekkie<BR>

Wiatrakowce

Oferta
 

Wiatrakowce

 ELA
 

Wiatrakowiec

 1-osobowy
  Wirniki Dragon Wings
menu
  Virtus
  Artykuły
  Przepisy
  Galeria
  Filmiki
inne
  Linki
Kontakt:
jrmana'at'o2.pl
Darmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL

Wirniki Dragon Wings


Są to najpopularniejsze na świecie wirniki stosowane w wiatrakowcach, produkowane w USA. Latają na nich najbardziej znane wiatrakowce, takie jak Air Command, dominator, GyroBEE, Bensen, Brock, HoneyBEE, Sport Copter, Little Wings, Mosquito Helos. Do tej pory wyprodukowano i sprzedano ponad 2000 wirników na całym świecie.


Oferta


Wszystkie sprzedawane łopaty są testowane w locie, wyważone i wytorowane - gotowe do założenia.
Oferta obejmuje następujące komponenty:
  • Łopaty + łacznik, w rozmiarach od 22 do 28 stóp
  • Głowica mała, do wiatrakowców jednoosobowych
  • Głowica duża, do wiatrakowców dwuosobowych
  • Hydrauliczna prerotacja


Informacje techniczne


Łopaty Dragon Wings produkowane są z odlewanego aluminiowego dźwigara, do którego klejone jest pokrycie. Łopaty posiadają zwichrzenie geometryczne, od zera do 4,5 stopni na końcu łopaty. Łopaty są przymocowane do łącznika z wykorzystanie płyt bocznych dopasowanych do łopat i łącznika.

Analiza obciążenia


Głównym obciążeniem systemu wirnika jest rozciąganie przenoszone na łącznik łopat spowodowane siłą odśrodkową. Wirnik 27 stóp ma margines bezpieczeństwa około 2:1 dla przeciążenia 3g, dla wagi całkowitej 800 lbs (~363 kg).

Zgodnie ze zmierzonymi parametrami, prędkość wirnika dla stałego przeciążenia 1g wynosi 350 RPM a siła rozciągająca przenoszona na łącznik wynosi około 6243 lbs (~2 831 kg). Prędkości wirnika zmienia się z pierwiastkiem drugiego stopnia obciążenia a siła odśrodkowa zmienia się z pierwiastkiem drugiego stopnia prędkości wirnika. Wynika z tego, że siła rozciągająca zmienia się w sposób liniowy wraz ze zmianą obciążenia. Dla przeciążenia 3g prędkość wirnika będzie wynosić 606 RPM, a siła rozciągania będzie wynosić 18672 lbs (~8 469 kg). Siła rozciągająca nie może przekroczyć wartości 36 000 do 37 000 lbs.

Zdjęcia


  • Łopaty 25 stóp


  • Łącznik do łopat


  • Łopaty 25 stóp na wiatrakowcu w Polsce


  • Łopaty 25 stóp w locie


  • Głowica mała + prerotacja hydrauliczna